Hudební Oslava Životních Úspěchů
Vadim Petrov, je český hudební skladatel, klavírista, dirigent a profesor. Složil hudbu pro vice než 1400 filmů, televizních inscenací, pohádek, klasických děl, divadelních a rozhlasových her.

Raný život

Vadim Petrov, se narodil 24. května 1932, v Praze, jako syn ruského emigranta, MUDr.Vadima V.Petrova. Jeho rodina, která je původem z Petrohradu, má své kořeny ve šlechtickém rodu Repnin - Repninski (od roku 842). Matka Adéla, byla sólovou zpěvačkou v Praze. Petrov, objevil svůj hudební talent ve velmi raném věku. Jeho první skladba - Biblické Písně, byla ovlivněna chrámovou a sborovou hudbou.
Vadim Petrob and granddaughter International Model Linda Vojtová
Vadim Petrov se svou vnučkou, mezinárodní model Linda Vojtová
Hudební vzdělání

Již jako šestiletý začal studovat hru na housle u profesorky ing.Volfové, později přešel ke studiu klavíru a hudební teorie u profesora J. Gabriela - žáka významného českého skladatele Zdeňka Fibicha. V roce 1956 zakončil studium AMU (Akademie múzických umění) v Praze, diplomovou prací - Symfonická báseň Vítkov - o vítězství husitů nad císařem Zikmundem v Praze.

Kariéra

V roce 1958, krátce po absolvování Konzervatoře, začal pracovat s Československým rozhlasem, televizí a filmem. Jeho hudba je převážně známá z filmů a televizních seriálů, ale i z rozhlasových inscenací a divadelních her.

Nejúspěšnější léta přišla v roce 1960, kdy započala Petrovova dlouholetá spolupráce s Československou televizí, Filmovými ateliéry Barrandov a Krátkým filmem ve Zlíně. Během nich, Petrov složil hudbu k vice než 172 filmům a 244 televizním inscenacím a pohádkám.
V roce 1964, kdy začal spolupracovat s divadly, složil 54 her, např. pro Národní divadlo v Praze, Vinohradské divadlo, Divadlo S + H, Violu, Lyru Pragensis, a další.

Od roku 1996 až do současnosti, je předsedou správní rady Dilia, divadelní a literární agentury, založené v roce 1949.

Pedagogická činnost
Lidová konzervatoř - Konzervatoř Jaroslava Ježka (1958 - 1970)

V roce 1958, založil Lidovou konzervatoř v Praze, nyní s názvem Konzervatoř Jaroslava Ježka, a byl jejím prvním ředitelem.

Konzervatoř Jana Deyla (1970 - 1974)

Po roce 1968, v důsledku politické perzekuce po Pražském jaru, byl Petrov nucen opustit post ředitele Pražské konzervatoře a byl mu i udělen zákaz veškeré hudební činnosti v rozhlase, televizi a filmu. V roce 1970, s pomocí přátel, mu byla nabídnuta pozice profesora na Konzervatoři J. Deyla, pro studenty s vadami zraku.

Tato životní etapa byla velmi důležitá v jeho kariéře. Ve škole založil dívčí pěvecké kvarteto Carmina Lucis, které inspirovalo spisovatelku M. Zinnerovou k napsání scénáře pro film - Chvíle pro píseň Trubky, režie Ludvík Ráža. Tento film vyhrál cenu pro nejlepší film na Mezinárodním filmovém festivalu v Monte Carlu v roce 1981.

Pražská konzervatoř (1976 - 1992)

V roce 1976, se Petrov vrátil na Pražskou konzervatoř (založena v roce 1808), kde jako profesor skladby a hudební teorie vyučoval až do roku 1992.

Metodika

Hudební Formy - metodická příručka

Klavír a akordické značky - skripta pro pedagogy hudebních škol

Muzicírování - Praktická cvičení
Osobní život

26. června 1954, se oženil s Martou, rozenou Votápkovou, se kterou má tři děti:

   Vadim (1957)

   Taťjána (1960)

   Kateřina (1962)

Jeho vnučka je Linda Vojtová (světová topmodelka)
Vadim Petrov

Vadim Petrov

Petrovmusic, s.r.o., IČ 02944367, zapsána v OR MS v Praze v odd. C VL. 225612
Copyright 2014 PetrovMusic.com Všechna práva vyhrazena. Umění licencí podle Shutterstock
Domů
O autorovi
E-shop
Kantakt
Filmová tvorba
Koncertní skladby
Šansony a písně
Ocenění
Video
Přátelé
Facebook